Yerel SEO

Yerel SEO Hizmeti

Yerel SEO ile işletmenizin yakınındaki müşterileri ayağınıza getiriyoruz.

Yerel SEO (Local SEO) web sitenizi ve işletmenizin profilini; konum bakımından size yakın olan potansiyel müşterilerinizi kazanmanız için verdiğimiz profesyonel bir SEO hizmetidir.

Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO (Local SEO): İşletmelerin web sitelerinin veya sosyal profillerinin site içi ve site dışı optimizasyonlar yardımı ile potansiyel müşterilere ulaştırılması amacıyla verilen hizmetler bütünüdür.

Yerel SEO hizmeti ile asıl amacımız müşterilerinizin size iletişim kurmasını kolaylaştırmak ve onları daimi müşteriniz haline getirmektir. Tüketicilerin %80’inden fazlası yerel bilgileri bulmak için Google vb. arama motorlarında aramalar yapar. Eğer bir siteniz ya da işletme kaydınız yoksa (örn: Google My Business ya da Yandex Rehber vb. işletme rehberleri) müşterilerinizin %80’inden fazlasını kaçırıyorsunuz demektir.

Yerel SEO Size Neler Kazandırır?
Tüketicilerin neredeyse tamamında akıllı telefonlar mevcuttur. Akıllı telefonların tamamında GPS özelliği mevcuttur. Arama motorları konum bilgisini paylaşan cihazları çerez olarak kaydeder. Bu çerezleri arama sorgularında doğru sonuçlar elde etmek için kullanır. Yerel SEO; işletmenizin bulunduğu konumda yapılan arama sorgularında üst sıralarda yer almanız için size yardımcı olur. Yerel SEO sizi lider yapar: Örneğin Batman/Bahçelievler mahallesinde oturan biri kendi evinde arama motorunda "Halı Yıkama" diye aratırsa milyonlarca sonuç içerisinde ilk sıralarda yer almanızı sağlar. Aşağıdaki resimlerde bunu daha açık bir şekilde görebilirsiniz. Resimlerin üstüne tıklayıp büyütebilirsiniz.

Çevrimiçi pazarda payınıza düşeni almak istiyorsanız, online ortamda görünür olmanız çok önemlidir. Benim bir web sitem yok ancak yakınımdaki müşterilerime ulaşmak istiyorum diyorsanız o halde doğru yerdesiniz okumaya devam edin! Evet yanlış duymadınız yerel seo ile bir web siteniz olmadan da müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Bunun için dijital devlerin sunmuş olduğu bir çok imkan var.

Batman web tasarım ekibimiz 10 yılı aşkın deneyiminden ile local seo çözümleri geliştirerek, müşteri kitlenizi genişletecek çözümler sunuyor.

Yerel SEO Çözümlerimiz

Google My Business: Google my business profilinin oluşturulması,doğrulanması,yönetilmesi,iletişim bilgilerinin eklenmesi,yol tariflerinin eklenmesi, kurumsal görünüm oluşturulması,kapak ve görsellerin oluşturulması,firma profiline kullanıcı yorum ve derecelendirmeye teşvik hizmetlerini kapsar.

Yandex Rehberİşletme kaydının oluşturulması,doğrulanması,web siteye harita eklenmesi(eğer web siteniz varsa),Yandex map profilinin oluşturulması,yerel panoramik görsellerin eklenmesi,yönetilmesi,analiz ve raporların gözlemlenmesi,yol tariflerinin eklenmesi,kapak ve imleçlerin oluşturulması hizmetlerini kapsar.

Web DizinlerDMOZ.org,Somuch gibi popüler dizin sitelerine ve Türk dizin sitelerine kayıtların oluşturulması,ürün ve hizmetlerin eklenmesi hizmetlerini kapsar.

Web Site TasarımBir web siteniz yoksa batmandesigner.com ile artık bir web site sahibi olmanız çok kolay. Uygun fiyatlı yerel seo uyumlu bir web siteniz hemen olmasını istiyorsanız web sitesi fiyatları sayfamızdan bir paket seçin ve teklif isteyin. 0546 885 13 11 numaralı whatsapp hattımızdan hemen bize ulaşabilirsiniz.

Nasıl Yapıyoruz?

Uzman ekibimiz sizinle irtibat kurduktan sonra gerekli planlamaları yapar. Yerel SEO ihtiyacınızı tespit eder ve gerekli talimatlar için sizi bilgilendirir.

Adım Adım Yerel SEO

 • Gerçekçi hedefler belirleme;
 • Web site analizi (web siteniz varsa) yerel seo uyumluluğunun denetlenmesi;
 • Anahtar kelime araştırması yapma;
 • Rakipleri belirleme ve analiz etme;
 • Raporlama;
 • Strateji belirleme ve planlama;
 • Google My Business profilinin oluşturulması ve doğrulanması,
 • Yandex Rehber profilinin oluşturulması ve doğrulanması,
 • Profillerin Google ve Yandex web yönergelerine göre ayarlanması,
 • Google maps,Yandex maps hizmetlerinin business profillerine entegre edilmesi(varsa web sitenize entegrasyonu)
 • Kullanıcı yorum ve derecelendirmeler ile üst sıralara çıkarılması,
 • Dizine ekleme işlemleri(web siteniz varsa)
 • Analiz,gözlemleme ve Raporlamanın müşterilerimize sunulması,

Yerel SEO ile Müşteri Kitlenizi Genişletin!

Daha Fazla Müşteri

Yerel seo yakınınızdaki potansiyel müşterilerinizin sizden haberdar olmasını ve kolay iletişim kurmasını sağlar.

Dükkanınız Sürekli Açık

Müşterilerinizi kaçırmayın! Potansiyel müşteriler; 7/24 size mesaj atabilir,arayabilir ve sizden ürün ya da hizmet satın alabilir.

İtibarınız Artsın

Kalitenizi arttıracak ve itibarınızı zedelemeyecek çalışmalar ile kurumsal ve dinamik çalışmanın gururunu yaşayın.

Yükselişe Geçin

Binlerce müşteri varlığınızdan habersiz,aranıyor ama bulunamıyor olabilir misiniz? Riske atmayın dijital çağa ayak uydurun bizimle yükselişe geçin.

Onaylı İşletmeler

Google ve Yandex arama motorlarında onaylı olun müşterilerinizin size daha çok güvenmesini sağlayın.

Uygun Fiyatlar

Paranız çöpe gitmesin! Size aşırı mali külfet olabilecek yığınla para isteyenlerden uzak durun. Performans fiyat bakımından en iyisi ile çalışmanın haklı gururunu yaşayın.

Şimdi BatmanDesigner Uzman Ekibi İle Çalışmaya Başlayın

Binlerce müşteri kaçırdığınızın farkında mısınız? Yerel SEO hizmeti ile sizi müşterileriniz ile buluşturuyoruz. Siz de şimdi mutlu müşterilerimiz arasına katılabilirsiniz. Bizimle çalışan tüm müşterilerimizin cirosunu artırdığımızı biliyor muydunuz?
Biz Sizi Arayalım