SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

SEO" (Search Engine Optimization) ; Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO Optimizasyonu yapılan bir sitede arama motorları siteyi daha kolay şekilde anlar ve o siteleri üst sıralara çıkarır. SEO diğer bir ifade ile; bir web sitesinin Google,Yandex,Bing,Yahoo gibi dünya devi arama motorlarında kaliteli ve kullanıcı dostu sayılabilmesi için; gerekli kriterlerin sağlanması,yapısal düzenlemeler,görsel ve içeriksel optimizasyonlarının bir uzman yardımı ile detaylı olarak ele alınması ve düzenlenmesidir.

Arama motorlarının örümcek diye tabir edilen indexleme botları vardır. Bu örümcekler belli periyotlarla siteleri gezerek içeriği,görselleri ve diğer verileri sürekli olarak dizinlere kaydeder. Kaydedilen bu veriler kullanıcıların arama yapması sonucunda karşılarına çıkartır ve onları ihtiyaç duyulan “doğru siteye" yönlendirir. Tabiri geçen “doğru site" ibaresi Site içi SEO ve Site dışı SEO yapılandırmaları doğru ve eksiksiz olarak yapılan siteler için geçerlidir.

“SEO" 'nun asıl amacı arama motorlarında üst sıralarda listelenmek değildir aynı zamanda siteyi ziyaret eden kullanıcılara “Kullanıcı Deneyimi" sunmak,onları potansiyel müşterilere dönüştürmek için çözümler üretmektir. Biz de ekip olarak SEO çözümleri üretmek ve çalışmaların yürütülmesinde sizlere yardımcı oluyoruz. 10 yılı aşkın bir süredir kurumsal seo hizmeti veriyoruz. Web sitelerinizi iş alanınızla ilgili önemli anahtar kelimelerde en üst sıralara taşıyoruz. Bu iş için yeterli bilgi birikimine sahip uzman bir ekibimiz var.

Biz Sizi Arayalım